Cota 2Red Bull Arena SalzburgSuperbet
614

Cota 2 de miercuri 16 februarie 2022

Freebet pana la 500 RON

Cota 2 de astăzi, din oferta Superbet, conține un singur meci, cel jucat de primele clasate din cele două Bundesliga învecinate care se întâlnesc azi în Liga Campionilor:

Cota 2 16 februarie

Cota: 1.85

RB Salzburg - Bayern Munich - 4+ goluri

Una dintre cele mai interesante confruntări din șaisprezecimile Ligii Campionilor le are de această dată ca gazdă pe una dintre primele clasate ale campionatului intern al Austriei, RB Salzburg, aceștia primindu-i pe propriul teren pe rivalii de la Bayern Munich, formație care se laudă cu o prestație destul de surprinzătoare, sperând la obținerea unui rezultat pozitiv in disputa de sâmbătă, cele 3 puncte având ca scop avansarea în clasament.

Deși oaspeții sunt favoriți la câștigarea celor 3 puncte în etapa de miercuri, aceștia pierd cele 3 puncte contra celor de la Bochum, ca rezultat al scorului final de 4-2, încasând toate cele 4 goluri în intervalul a 30 de minute.

Pe cealaltă parte, în ultima etapa din campionatul Austriei, Salzburg reușește să se impună în fața celor de la Rapid Viena, prin scorul final de 2-1, golul decisiv fiind trimis pe tabelă de către Okafor în minutul 77.

Ambele formații se poziționează pe prima poziție în campionatul intern din țara în care provin, lucru care îngreunează alegerea unei posibile câștigătoare, aceștia având două prestații destul de asemănătore.

Ca urmare a prestațiilor din campionatul intern, ambele formații vor încerca impunerea unui joc ofensiv, pentru a realiza obținerea unei victorii foarte importante, minima de 4 goluri fiind doar un mic pas pentru cele 2 formații.