173

Biletul zilei de marti 13 decembrie 2022

Freebet pana la 500 RON
Biletul zilei – 13 decembrie 2022
Toate privirile sunt ațintite asupra meciului din semifinalele Cupei Mondiale, dar pentru a ajunge la o cotă mai sănătoasă pentru a pune la cale Biletul zilei împrumutăm alte două evenimente din Cupa Ligii Portugaliei.
Rio Ave – Farense
Sporting – Maritimo
Argentina – Croația
Cota: 4.82

Biletul zilei – detalii și argumente:

Rio Ave vs. Farense 1 solist (Câștigă Rio Ave)

Este un duel între o echipă solidă din prima ligă (Rio Ave) și una dintre candidatele la promovare din liga a doua (Farense). Pe lângă avantajul terenului propriu, Rio Ave a demonstrat în ultimii ani în care a dovedit că este una dintre echipele bune ale Portugaliei. Farense are alte probleme de rezolvat pe care să se concentreze în liga secundă, acolo unde luptă pentru promovare, astfel că există posibilitatea ca în teren să nu trimită cel mai bun unsprezece.

Sporting vs. Maritimo – Total goluri Peste 2,5 (Se marchează cel puțin 3 goluri în meci)

Oaspeții, rămași fără șanse de calificare în faza următoare a Cupei Ligii, nu mai au ce să apere, iar Sporting a dovedit în precedentul meci de acasă din competiție că e pusă pe fapte mari, 6-0 cu Farense. Jucătorii de atac ai lui Sporting se vor întrebuința serios pentru a-și adăuga statistici mai bune, cu care să poată să-și facă un CV tot mai bun pentru un eventual transfer.

Argentina vs. Croația – X după 25 de minute

Așa cum a fost și în sferturi, așa ne așteptăm și la meciurile din semifinale să se joace prudent. Primul șut pe poartă al Croației în meciul cu Brazilia a venit în extra-time, iar Argentina a deschis scorul destul de greu în meciurile cu adversari puternici. A fost 0-0 după 25 de minute cu Mexic, Polonia și Olanda, așa că ne putem aștepta la fel de bine să fie egal în același segment de joc și cu Croația.