Biletul zileiStadionul ViitorulLiga 1Copa del ReySuperbet
472

Biletul zilei de joi 3 martie 2022

Freebet pana la 500 RON

Biletul zilei de azi vine cu două meciuri din Liga 1 și unul din Copa del Rey, cu cota totală de 4,31 din oferta Superbet:

Biletul zilei

Cota: 4.31

Farul Constanța – FC Botoșani PsF 1 (Farul conduce la pauză și/sau câștigă)

Unul dintre cele mai interesante meciuri de astăzi este reprezentat de către confruntarea nu numărul 29 din Liga 1, gazdele acestei partide fiind clasata cu numărul 6, Faril, formație care spre surprinderea tuturor reușesc sa se impună pe una dintre principalele poziții, această situație fiind una asemănătore pentru cei de la Botoșani, oaspeții clasându-se pe locul 5. Ambele formații pot crea o partidă imprevizibilă, însă voi miza pe impunerea unei prestații ceva mai bune din partea gazdelor, care cu siguranță de vor impune ori la pauză, ori la final.

FC Argeș - FCSB II1-3 (se marchează 1-3 goluri în a doua repriză)

Meciul nu numărul doi de le biletul zilei de astăzi este disputa în care pentru gazde, un rezultat pozitiv i-ar putea propulsa pe o poziție ceva mai favorabilă, Argeș aflându-se la doar 4 puncte în spatele celor de la Farul, ultima echipă de le podium. De partea cealaltă, oaspeții se laudă cu o prestație ceva mai echilibrată, fiind deținători ai poziției 2. Deși situația gazdelor este una convenabilă, voi miza pe impunerea unui meci agresiv, în care cu siguranță se va respecta intervalul de 1-3 goluri în repriza secundă.

Real Betis – Rayo Vallecano II1-2 (se marchează 1-2 goluri în a doua repriză)

Ultima confruntare de pe biletul zilei îi are în rolul de gazde pe cei de la Betis, formație care prezintă o prestație destul de bună, reușind sa se impună pe locul 3 în campionatul intern din Spania, acumulând un total de 46 puncte, cu 15 mai mult spre deosebire de adversari, Vallecano fiind din fericire într-o situație mult destul de echilibrat, locul 12 fiind datorat celor 31 de puncte. Voi miza pe apariția unui joc ofensiv, urmarea fiind una decisivă pentru ambele concurente din Cupa Del Rey, în care ambele formații vor încerca să se impună, în meci respectându-se intervalul de 1-2 goluri în repriza secundă.