Biletul zileiLiga 1Premier LeagueStadionul Ion OblemencoSuperbet
553

Biletul zilei de joi 10 februarie 2022

Freebet pana la 500 RON

Biletul zilei de azi, cu o cotă totală de 3,47, vine cu meciuri din Liga 1 și Premier League din oferta Superbet:

Biletul zilei 10 februarie

Cota: 3.47

U Craiova 1948 – Botoșani, II1-3 goluri

Unul dintre cele mai interesante meciuri de astăzi este reprezentat de către confruntarea nu numărul 25 din Liga 1, gazdele acestei partide fiind clasata cu numărul 14, U Craiova, formație care spre surprinderea tuturor nu reușesc sa se impună pe una dintre pozițiile departe de retrogradarea, această situație fiind una opusă pentru Botoșani, aceștia clasându-se pe un loc mult mai favorabil. Ambele formații pot crea o partidă imprevizibilă, în care deși miza este una neînsemnată, voi miza cu siguranță pe apariția unui interval de 1-3 goluri în a doua repriză.

Dinamo – Univ.Craiova, 2 solist

Meciul nu numărul doi de pe biletul zilei de astăzi este disputa în care pentru gazde, un rezultat pozitiv i-ar putea avantaja în avansarea pe o poziție ceva mai favorabilă, Dinamo aflându-se la doar 11 puncte în fața clasatei cu numărul 14. De partea cealaltă, oaspeții se laudă cu o prestație mult mai echilibrată, fiind deținători ai poziției 5. Ținând cont că situația gazdelor una convenabilă, voi miza pe impunerea unui meci agresiv, în care cu siguranță oaspeții vor avea un avantaj în impunere.

Wolverthampton – Arsenal, PsFX

Ultima confruntare de pe biletul zilei îi are în rolul de gazde pe cei de la Wolves, formație care prezintă o prestație înfloritoare, reușind sa se impună pe locul 8 fin campionatul Angliei acumulând un total de 34 puncte, cu 2 mai puțin spre deosebire de adversari, Arsenal fiind din fericire într-o situație destul de convenabilă, locul 6 fiind datorat celor 36 de puncte. Voi miza pe aparțină unui joc ofensiv, în care ambele formații vor încerca să se impună, însă în care cu siguranță la pauza sau la final va fi situație de egalitate.