Biletul zilei de azi, cu cota totală de 3,95, vine cu meciurile:

• Sevilla – Real Madrid

Biletul zilei

Cota: 3.95

West Ham United – Burnley 1-3 goluri

Biletul zilei de astăzi vine cu o serie de confruntări foarte interesante, una dintre cele mai importante fiind cea de pe terenul celor de la West Ham, formație care au drept adversare în Premier League pe Burnley, meciul fiind unul intens între cele două echipe. Deși diferența dintre cele două formații este destul de mare, oaspeții vor spera măcar la notarea unei remize pe tabelă, fapt care pare o misiune imposibilă pentru a 18 a clasată a campionatului. Voi miza pe un meci ofensiv din partea gazdelor, aceștia având un lot mult mai puternic, însă care nu vor reuși sa marcheze mai mult de 3 goluri în poarta lui Burnley.

Newcastle United – Leicester City II1-2 (minim 1, maxim 2 goluri în a doua repriză)

A doua dispută de astăzi vine cu etapa cu numărul 33 din Premier League, gazdele partidei fiind cei de la Newcastle, echipă care îi vor primi pe propriul teren pe cei de la Leicester, formație care în actualul sezon se poziționează cu un 7 locuri mai sus în clasament decât adversari. Deși diferența dintre cele două candidate este una majoră, ambele clasându-se pe locurile 9 și 15, partida se va dovedi a fi una imprevizibilă. Deși Leicester are un pot mai puternic și mai stabil, cu siguranță gazdele vor reuși să le tină piept oaspeților, meciul având ca și scop surprinderea unui interval de 1-2 goluri în repriza secundă.

Sevilla – Real Madrid II1-2 (minim 1, maxim 2 goluri în a doua repriză)

A treia etapă de pe biletul zilei este confruntarea cu numărul 32 din La Liga, de această dată meciul având loc pe terenul celor de la Sevilla, formație a cărei misiuni este impunerea în fața uneia dintre formațiile de la începutul clasamentului, Real Madrid. Deși avantajul este de partea gazdelor, oaspeții vor încerca cu orice preț obținerea celor 3 puncte, Real Madrid având unul dintre cele mai stabile loturi din Spania. Voi miza pe un meci foarte puternic din partea ambelor candidate, care cu siguranță vor reuși să realizeze un meci echilibrat, în a doua repriză marcandu-se între 1 și două goluri.